piątek, 26 kwietnia 2013

Princeska

Sukienkę uszyłam z wykroju papavero.
Pochodzenie tkaniny nie będzie dla nikogo zaskoczeniem - zasłona z sh :) (beżowe wstawki z resztek materiału zalegającego w pudle)

Szyło mi się ją bardzo przyjemnie, ku mojemu zaskoczeniu udało mi się wszyć wstawki równo po łuku - za pierwszym razem. 
Jedynie poknociłam coś albo z wykrojem, albo z przyszyciem jednej ze wspomnianych wstawek :/ ale za dużo czasu zajęłoby mi wypruwanie, krojenie jej od nowa i znów przyszywanie, dlatego żeby zakryć niedoskonałości pojawiły się kokardki. Na inny pomysł na zakrycie błędu nie wpadłam - ale może ktoś ma jakieś sugestie to będę wdzięczna (kokardki są na razie przyszyte 'aby było' dlatego też są trochę nie równo)

Dół podłożyłam ściegiem krytym - i powiem Wam, że wyszło idealnie, nic nie widać po prawej stronie. Dlatego dziękuję Asi z LolaJoo za konkretny i czytelny tutorial nt. tegoż ściegu. Dziękuję dziękuję :)


Zdjęć masa.
Maciej oczywiście musiał sprawdzić czy zamek został równo wszyty i czy sukienka nadaje się do wylegiwania na niej :D - testy przeszła pomyślnieA tu maszynowy ścieg kryty:
Mówiłam narzeczonemu, że ma zrobić zdjęcie ściegu nawet pokazałam palcem miejsce, ale widać mężczyzna jest mężczyzną i na zdjęciu więcej nogi niż ściegu :D


13 komentarzy:

 1. Śliczna sukienka, ach te nierów.... kto to zauważy ♥

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna sukienka, a te kokardki dodają jej tylko uroku ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo sympatyczna sukienka :) Tez maskuję kokardkami :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest pięknie :) Nie przeczytałam całego tekstu i myślałam, że kokardka zamierzona :P Sama mam z 5 sukienek i koszulę z tego wykroju:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajnie w niej wyglądasz!:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ładna sukienka, bardzo ładnie w niej Wyglądasz. A kokardki dodają jej uroku :D Ostatnio coraz częściej używam ściegu maszynowego krytego,i coraz bardziej jestem z niego zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 7. Kokardki są dobre, bo są urocze. Po Twoim poście i postach Zapomnianej Pracowni chyba sama skuszę się na ten wykrój- oczywiście w swoim czasie:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna jest ! Może i ja jakąś na lato uszyję :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo fajna sukienka. Ładnie ją wykonałaś. : ))
  Pozdrawiam:
  http://passifl0re.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo Wam dziękuję za miłe komentarze :) z Wami to aż chce się szyć! :)

  OdpowiedzUsuń

"Pozostawić coś po sobie,
Zapewniając dalszy byt.
By cię wiecznie pamiętano,
By nie mówił ktoś żeś tylko był."