wtorek, 22 lipca 2014

niemowlęce haremki i body

30 stopniowe upały skutecznie trzymają mnie w domu. Szukam sobie więc zajęć, pomyślałam że spróbuję uszyć bodziaki. Szczerze mówiąc nie sądziłam, że mi wyjdą bo wykończenia w takich małych ciuszkach nie są łatwe do zrobienia. Ale udało się i efekt końcowy bardzo mi się podoba :)
Z tej samej iście męskiej bawełnianej dzianiny uszyłam jeszcze haremki. I mogę powiedzieć, że jeżeli tylko znajdę czas i ochotę na szycie to synek na pewno będzie miał większość spodni szytych przeze mnie. Szyje się je tak łatwo, że mając maszynę w domu to grzech wydawać 10x więcej na gotowe portki.

PS. Co do oszczędzania - policzyłam mniej więcej ile zaoszczędziłam kompletując własnoręcznie uszytą wyprawkę niemowlęco-ciążową i jestem w szoku, nie spodziewałam się aż takiej różnicy. Biorąc pod uwagę, że niektóre tkaniny pochodziły z zapasów, a część musiałam dokupić i sumując średnie ceny produktów wyliczyłam iż oszczędność sięgnęła prawie 800zł (nie wszystkie uszytki pokazywałam na blogu np. pościel i prześcieradełka pominęłam, sukienek nie wliczałam).

Edit 03.09.2014
W użyciu :)


13 komentarzy:

 1. Śliczne ciuszki i co za oszczędność :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo eleganckie! To chyba największa przyjemność szyć dla najmłodszych :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ależ będzie przystojniak w takich portkach :) Też nie lubię przepłacać za coś, co mogę zrobić sama. Ale ta kwota powala!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. oj tak oszczędności są KOSMICZNE!!! ja dlatego naprawdę większość rzeczy szyję dzieciom.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przedostatnie zdjęcie wygląda tak, jakby Młody miał pływać okrakiem na beczce ;-)))
  Tak sobie wyobrażam, że szycie dla mającego się narodzić własnego dziecka to musi być wielka frajda. Taki jeden z elementów przygotowań - z sercem i matczynymi myślami. Drzewiej wszystkie kobiety w rodzinie były w ten proceder zaangażowane, to chyba musi bardzo łączyć emocjonalnie - zarówno z dzieckiem, jak i ze sobą na wzajem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Aż zachciało mi się zaśpiewać przerobionego klasyka : "wszyscy mają body mam i ja!" :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Wykończenia na tak małej powierzchni łatwe nie są, ale wyszło znakomicie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Cudowne! I jakie męskie! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Super, na pewno to wielka frajda szyć dla swojego dzieciątka. Piękne.

  OdpowiedzUsuń
 10. Śliczne! cóż za profesjonalizm!

  OdpowiedzUsuń
 11. Oszczędność tym większa, że dla malucha można uszyć ciuszki z naprawdę niewielkich kawałków - takich z których dla dorosłego nic się nie wykombinuje :)
  Świetne, bardzo stylowe (o ile w przypadku niemowlaka można mówić o stylu) ubranka :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Oj tak! potwierdzam szycie dla dziecka na prawdę się opłaca, a do tego Mały będzie miał wyjątkowe ciuszki. Ja dla swojej zawsze szyje przy okazji jak już mam na overloku nitkę pod kolor (spodenek ma już 4 pary) :D ostatnio zaoszczędziłam fortunę na sukience do chrztu i moskitierze do wózka!

  OdpowiedzUsuń

"Pozostawić coś po sobie,
Zapewniając dalszy byt.
By cię wiecznie pamiętano,
By nie mówił ktoś żeś tylko był."